Obůrka Podháj

18.05.2023

Název: Obůrka Podháj z. s.

Právní forma:

Statutární zástupce:  

Kontakt:  obora.podhaj@email.cz, 778802221

Web: zde

Adresa: Saky 6, 273 08 Třebichovice

Popis:  Jsme manželé Kejkrtovi. Lenka a Jirka. Jsme ve středním věku a jsme odhodlaní v životě něco dokázat. Jsme milovníci zvířat a rádi se jimi obklopujeme, proto nápad, založit malý vlastní zoopark byla spíše časovaná bomba!

Přitom do Obůrky jsme přišli už v roce 2013 s kupní smlouvou v kapse.

Již nějaký ten rok zpět jsme si s myšlenkou založit malý zooparčik pohrávali, ale vždy jsme ztroskotali, jak dnes již víme, na nesmyslech a zbytečných obavách.

Konečný impuls, kdy jsme si řekli: ANO, JDEME DO TOHO, bylo po návštěvě u našeho dobrého známého, u pana Ladislava Rabiny, který sám je chovatelem několika druhů primátů. Otevřel nám oči a nakopnul správným směrem.

Samotná Obůrka se rozprostírá na téměř 3,5 hektarech severozápadního úpatí Vinařické hory v obci Třebichovice, v nejvyšším bodu se dostaneme až do 230 m nad mořem. Původní funkcí tohoto pozemku byl pravděpodobně ovocný sad, soudě dle starých někdy až pohádkových hrušní a jabloní vysázené v pravidelném sponu. Ovšem zub času je neúprosný a původní sad za ty roky posely nálety nejrůznějších dřevin- nejvíce hlohu. Zdravé stromy nekácíme, snažíme se zachovat genius loci, dát šanci hmyzu a ptactvu a v neposlední řadě tím vzniklo naše motto: Pod korunami stromů.

Popis spolupráce: Spolupracujeme na různých akcích pro veřejnost, jezdíme do obůrky s tábory i kroužky.

Historie: V roce 11/2022 jsme uspořádali první společnou akci Halloween v obůrce Podháj

5/2023 jsme uspořádali akci Jarní vábení v Obůrce Podháj