Mikuláš

Název: Mikuláš x Andělský rej x Čertovské dovádění

Den: sobota

Termín: 1x ročně, prosinec

Čas: 

Věk: děti v doprovodu rodičů

Cena:   Kč/osobu

Organizátor: Zuzana Lochmanová, Lucie Hořejší, Lucie Gombitová

Vedoucí: 

Kontakt: kamaradi.spolek@seznam.cz

Kde: Sokolovna, Družstevní 90, Stochov

Registrace: bez registrace  

Popis: Mikulášská patří mezi nejstarší kamarádské akce, jen měnila svoji podobu. Nestrašíme, ale bavíme se. Každoročně se Sokolovna rozsvítí dětskými úsměvy. Na programu je tanec, zábavné hry, tvoření a  zdobení perníčků. 

Historie

V roce 2023 byl Mikuláš v klubovně a pojali  jsme jej jako Čertovskou přespávačku.

Mikuláš

V roce 2014 proběhl jeden Mikuláš v Sokolovně Stochov společně s další akcí, a to s Adventním zdobením perníčků, přidali jsme také vyrábění a v této podobě je to dodnes. Mikuláše měla na starosti Kristýna Hejzlarová, která tuto akci později předala Zuzce Lochmanové, Lucie Hořejší vymýšlí tvoření, Lucie Gombitová má stále na starosti perníčky.

Další rok jsme se rozhodli a uspořádali dva Mikuláše. Naše rodičovské centrum Vendelín uspořádalo Mikulášskou besídku v klubovně Kamarádů. A ve spolupráci s Bambuča kafé jsme na náměstí a v prostorách cukrárny uspořádali druhého Mikuláše. Na děti čekaly hry a čert, který společně s Andělem a Mikulášem předal balíčky plné dobrůtek.

Kamarádi obnovili tuto krásnou akci v roce 2010 a v klubovně se sešlo pár dětí z kroužků. 


Adventní zdobení perníčků

První ročník proběhl v prosinci 2010 a byl úspěšný, cukrárna Bambuča se naplnila smíchem dětí, za Kamarády akci pořádala Lucie Gombitová.

Akci jsme pořádali pravidelně jednou za rok, a to třetí Adventní neděli v prostorách Bambuča kafe, Stochov. Každý kdo přišel, si mohl zakoupit perníček za 5 Kč. A následně si ho ozdobit cukrářským zdobením. 

V roce 2014 jsme tuto akci spojili s Mikulášem v Sokolovně. Perníčky jsou již v rámci vstupného na Mikuláše.