Oslí stezka, Svárov

18.05.2023

Název: Oslí stezka, Svárov

Právní forma: 

Statutární zástupce: Mgr. Ing. Maria Žižlavská 

Kontakt: +420 777 973 470

Web: zde

Adresa areálů:

areál Svárov, Středočeský kraj, 15 min západně od metra Zličín/ Praha, autobus č. 307 Praha - Kladno, zastávka Svárov

areál Tatobity/Český ráj, Liberecký kraj, 15 min východně od Turnova

Popis: Prožijte nádherný zážitek na rodinné oslí farmě. Čeká Vás komentovaná prohlídka farmy, seznámení s oslíky různých plemen, procházka a svezení v sedle nebo projití překážkové dráhy s oslíkem. Ideální pro milovníky přírody a zvířat!

Oslík je velice milé, společenské a hlavně klidné a rozvážné zvíře. Je to přímo terapeut mezi zvířaty, číší z něj klid a pohoda. V jeho přítomnosti snadno zapomenete na starosti, zpomalíte, začnete prožívat přítomný okamžik, naleznete vnitřní klid a načerpáte pozitivní energii.

Během komentované prohlídky farmy se s těmito milými a drbání milujícími zvířaty seznámíte blíže. Poznáte různé i vzácné druhy oslíků, včetně mini oslíka nebo velkého francouzského, dozvíte se spoustu zajímavostí o jejich povaze, původu, chovu a využití. Čas bude i na pořádné mazlení, krmení a focení.

Popis spolupráce: S Oslí stezkou spolupracujeme na propagaci, jezdíme tam s tábory, plánujeme podporu asinoterapie a uspořádáváme akce pro veřejnost.

Historie:

2018 jsme poprvé navštívili Oslí stezku s táborem. Moc se nám tam líbilo a hlodalo nás přesvědčení, že se tam musíme vrátit a tak v roce 2022 jsme navázali spolupráci a uspořádali jsme první společnou akci Den otevřených dveří u oslíků, akce se povedla a tak spolupráce trvá.