Ocenění Křesadlo 2020/21

30.08.2022

Prestižní ocenění Křesadlo získaly naše členky Lucie Hořejší a Zuzana Lochmanové (Černá). Jsme moc hrdí na jejich dlouholeté působení ve spolku. Toto ocenění si zaslouží za svou dobrovolnickou práci s dětmi. Děkujeme. 

Lucie získala ocenění Křesadlo 2021

Sedmý příběh, tentokrát od Kamarádů Stochov: Lucie H., nominována spolkem Kamarádi Stochov (za rok 2021) Lucie působí ve spolku Kamarádi jako dobrovolnice už přes deset let a bez nadsázky by se dalo říci, že je duší celého spolku. Ani po tak dlouhé době její nadšení z práce s dětmi nevyprchalo a její role rozhodně nekončí u organizování akcí a kroužků. Působí totiž také v kontrolním orgánu a vždy vyhoví se všemi prosbami o pomoc. Její laskavost, přívětivost i přístup k dětem jsou až neuvěřitelné a svou touhu pomáhat ostatním bezesporu otiskla i do nejstarší ze svých tří dcer. Lucie už také celé roky vede oblíbený kroužek Šikovné ručičky, kde si děti hrají, vyrábějí, dělají pokusy a skládají písničky. Nelenila ale ani v období pandemie, kdy dětem připravila balíčky na domácí vyrábění, které každému osobně odnesla domů. Lucka dokonce pro velký zájem o tvoření překročila kapacitu kurzu a nabrala dvě děti nad limit. Loni také pořádala adventní tvoření pro rodiče s dětmi, pětihodinovou strašidelnou zábavu Halloweenský rej a svůj zápal dokonale předvedla i na reji Andělském. Zvládla také úlohu rozhodčí na akci Pexesiáda a v neposlední řadě pak byla hlavní organizátorkou příměstského tábora o letních prázdninách. Je tedy jasné, že toho Lucie za ty roky udělala pro děti i pro spolek mnohé. Nikdy za to ale nic nežádala, i když je její čas drahý. Tenhle úžasný člověk si tedy určitě zaslouží ocenit i jinak než jen poplácáním po rameni. 

Zuzka získala ocenění Křesadlo 2020

Pátý příběh oceněného dobrovolníka je tady:Zuzana L., nominována spolkem Kamarádi Stochov (za rok 2020)Zuzana je dobrovolnicí ve spolku Kamarádi Stochov od roku 2005, kdy se stala vedoucí kroužků pro děti ze základní školy. Organizuje spoustu akcí pro děti i dospělé a postupně se propracovala také k činnosti ohledně získávání dotací a grantů. V roce 2011 byla zvolena jednatelkou sdružení a za jejího vedení se spolek Kamarádi dostal z finanční krize a vymyslely se nové akce. Zuzana už několik let vede také kroužek pro děti prvního stupně - Zumbíme se Zuzkou, pomáhala v pátečním kroužku Kamarádi a doučuje matematiku i angličtinu. V roce 2020 se podílela na organizaci a realizaci drakiády nebo maškarního plesu a zapojila se také do akce Velikonoční výzva -⁠ Zajíců není nikdy dost, kdy se v době pandemie o Velikonocích vyráběli zajíčci a dávali se na okna a ploty. V létě zase vypomáhala na táborech, podpořila sbírku lízátek a omalovánek pro onkologicky nemocné děti, organizovala pomoc při sbírce pro azylové domy a Klokánka, v době pandemie šila zdarma roušky, a aby toho nebylo málo, tak na podzim vypustila do světa vlastnoručně vymyšlenou stezku kolem Stochova, kterou na Mikuláše změnila na vánoční. Je tedy jasné, že pod leaderem, jakým je Zuzana, se opravdu dobrovolničí s radostí. Za svůj čas a práci ve spolku navíc nemá nárok na odměnu, vše dělá úplně zdarma. I proto je Křesadlo, které poputuje do jejích rukou, naprosto zasloužené.


Zdroj: fcb https://www.facebook.com/dckladno/