Magic the Gathering Stochov Junior

 

2021/2022

 od 17:00 – 18:30 h.

Scházíme se každé pondělí v klubovně Kamarádů.

Cena: zdarma

Jestli máte rádi fantasy a hry, jste soutěživí, staňte se mocným kouzelníkem a bojujte proti nepřátelským hordám vašich protihráčů. Vše, co budete potřebovat, dostanete u nás alespoň pro začátek.

Magic the Gathering - je určen pro II. stupeň základní školy (6. třída) a výš až do 18. let.

Těší se na Vás Honza


Jestli jste hraví, mate radi fantasy, jste souteziví, staňte se mocným kouzelníkem a bojujte proti nepratelským hordam vašich protihraců. Vše co budete potřebovat, dostanete u nás alespon pro začátek.

 

Magic the Gathering - Je určen pro II. stupeň základní školy (6. třída) a vys až do 18. let.

Nad 18 let bereme praktikanty na pomoc.

 
Vedoucí kroužku Lucie Gombitová a Jan Ištok.

 

Klub MtG vznikl 2/2013 pod vedením Zbyška Kalendy (Kal-el store) při naší spoluprácí. Momentálně máme 16 dětí a plánujeme oficiální turnaj o pěkné ceny.

 

Za finanční podporu děkujeme radě města Stochova, díky této dotaci je kroužek zdarma a děti dostanou základní balíčky karet + kostky... děkujeme.

 

První kroužek začal 10. 02. 2013 od 16:30 - 18:30 v klubovně Kamarádů Stochov a od té doby stále běží.

 

Zjednodušený popis hry:

 Magic: The Gathering (zkráceně MTG) je sběratelská karetní hra. V roce 1993 ji vydala firma Šizards of th Coast v USA a rychle se rozšířila do většiny světa. V ČR se prodává od roku 1994 . V současné době je přeložena do mnoha jazyků. V ČR se většinou prodává původní anglická verze.

 Každý z hráčů hraje se svým vlastním balíčkem karet, který je u každého hráče jiný. Hráč si svůj balíček sestavuje z karet, které koupí nebo vymění s jinými hráči. Karet je velké množství a neustále se vydávají další. Jednotlivé karty mají mezi hráči různou cenu – karta je tím dražší, čím silnější je ve hře a čím menší počet těchto karet se vytiskl. Není však možné vyhrát jen díky nákupu těch nejdražších a nejlepších karet; jednotlivé karty v balíčku spolu musejí spolupracovat a navíc každý balíček je proti některým balíčkům silný a proti jiným zase slabý.

Každý hráč v Magic: The Gathering představuje čaroděje - sférochodce (planeswalker), který se snaží udolat nepřátelského čaroděje pomocí různých nestvůr a kouzel, které představují karty v jeho balíčku. Na začátku mají všichni hráči 20 životů a každý hráč se snaží snížit počet životů druhého hráče na nulu, docílit toho, aby mu došly karty v balíčku, nebo nabyl 10 poison counterů.

 

 

Turnaje

 

Mini turnaj 24. 2. 2014