Podporujeme 2

Adopce

V roce 2013 jsme adoptovali zvířátka v ZOO Praha a to Psouna prériového a Vakoveverku létavou.

Onkoláček

2014 - Vojtíšek – první naší podporou onkologicky nemocných dětí byl tento chlapeček, kdy v 19 měsíci mu našli nádor. Uspořádali jsme pro něj sbírku potřebných věcí. Na Burze dospělého oblečení se vybralo oblečení a hračky. Rodina potřebovala ale i kosmetiku, sušené mléko, sunar aj. Hromadu věcí jsme rodině předali na Benefiční sbírce pro Vojtíška ve Slaném.

Prodejní výstava fotek pro Onkoláčky

V roce 2015 jsme uspořádali prodejní výstavu fotografií v Zámečku Galerie Kladno. Prodalo se 55 fotografií a vybralo se 16 082 Kč. Za tyto peníze jsme koupili hračky a rozposlali je onkologicky nemocným dětem. Vzkazy od rodičů najdete na našem webu.

Elektronická aukce

V roce 2015 proběhla na našem fcb elektronická aukce, její výtěžek šel na podporu Onkoláčkům.

Prodejný výstava obrázků pro Lukáška 2016

V galerii na Stochově děti uspořádaly prodejní výstavu „Děti malují pro Lukáška“ na podporu svého kamaráda. Děti namalovaly obrázky a ty se prodávaly za jakýkoliv finanční dar. Mohli jste si tak zakoupit krásná díla a podpořit onkologicky nemocného Lukáška. (Pozor nemám k tomu víc informací maminka to nechtěla tolik vykřikovat, mám pocit tak to není ani na webu, ale dala bych tam alespoň zmínku.)

Akce Zemen

Akce je na podporu organizace Onkoláčci. Onkoláčci díky panu J. Zemenovi spustili aci "Akce Zeman" pošlete každý měsíc na jejich konto 1 Kč v názvu Dar - Akce Zeman. Pokud korunu pošleme všichni, tak děti s rakovinou budou moct mít věci potřebné pro doslova přežití. Kamarádi, spolek posílají od této doby 1 Kč měsíčně. Členka Lucie Gombitová se přidala a také posílá 1 Kč měsíčně a to stále.

Pokud by každý z Vás, co jste na našem fcb zaslal na náš účet i tuto "pouhou" korunu mohli bychom našim nemocným dětem nakoupit např.

  • 300 roušek nebo
  • 16 imunoglukanů nebo
  • 60 nurofenů nebo
  • 52 desinfekcí na povrchy...

Vyrábění pro Onkoláčky

29. září 2017 proběhlo vyrábění pro Onkoláčky na jejich trh – celý výtěžek šel na onkologicky nemocné děti.

Nedoklubko

  • 2018 - Pro organizaci Nedoklubko jsme vytvořili 100 ks přáníček pro děti na Mikuláše.
  • 2018 - Srdíčka pro maminky – v roce 2018 jsme pro Nedoklubko a jejich maminky z Neonatologie (předčasně narozené děti) vyrobili hromadu srdíček.

    

Přáníčka seniorům

2018 a 2019 Jsme se podpořili akci DCKladno Děti kreslí přáníčka seniorům na Vánoce, Velikonoce.

Podpora maminky v nouzi

Na Burze dětského oblečení se pro maminku v nouzi přes DCKladno vybralo několik tašek oblečení a hraček.

Krabice od bot

2018 a 2019 Jsme se připojili k akci Krabice od bot.

 

Pravidelná každoroční akce Vánoční noční běh aneb Najtraňáci opět naděluji

  • 2018 jsme běželi pro Hanku Zimmermannovou jako poděkování za celoživotní lásku, vzdělávání dětí po několik generací.
  • 2017 Vánoční noční běh pro holčičku Ciry s diagnózou PEC.
  • 2016 Se běželo za děti, které potřebují pomoc – malá Anička s onkologickým onemocněním.
  • 2015 Vánoční noční běh aneb pomáháme Ježíškovi nadělovat dětem – první  ročník se běželo pro děti z dětského domova Stochov.

 

Lízátka pro Onkoláčky, děti v nemocnicích a dětských domovech 2020

Veronika z „Můj blog o nemoci“ vyhlásila sbírku lízátek a omalovánek pro děti v těžké situaci. „Lízátka jsou jedna z věcí, která zažene pachuť po chemoterapii“. A tak jsme se k ní přidali a vybrali celkem 4 045 ks lízátek (zapojila se i ZŠ Stochov, ZŠ Chýně, Střední škola služeb a řemesel).

Dětské centrum Kladno, detašované pracoviště Stochov – již několik let poskytujeme naše služby (kroužky, akce) dětem z dětského domova a dětem ze ZDVOP zdarma. Mohou také zdarma využít naše prostory v klubovně. Děti s vychovatelkami chodí do naší klubovny pravidelně. Děti také navštěvují naše kroužky.

Soukromá mateřská, základní a střední škola Slunce, o.p.s – mají od nás prostory klubovny zcela zdarma, využili tuto nabídku zatím jen jednou.