Terezka

Prodejní výstava fotek Onkoláčci Text je od Domažlické šance Onkoláčkům a od Maminky děkujeme a držíme palečky jste všichni tak moc stateční.

 

Terezka je malá bojovnice, která místo do školy zavítala úplně jinam.. tato malá princezna, si během své léčby nejednou sáhla na dno, bohužel léčbu tělíčko nepřijímalo úplně nejlíp, a dívenka si s maminkou na oddělení dětské onkologie prošla opravdu peklem, bohužel má i vrozenou vadu srdíčka, což léčbu značně omezuje...maminka nám napsala víc...

Terezka byla veselá holčička plná života a moc se těšila do školy, ale byla v ní pouhých devět dní. Spadla z klouzačky bolela jí hlava a zvracela tak jsem s ní jela k doktorce, že má otřes mozku, ani ve snu by mě nenapadlo, že by to bylo něco jiného. Řekla jsem paní doktorce co se stalo a, že už tak týden zakopává a vrávorá chytala vlny, že třeba vzala hlavičkou futra .

Terezka se prošla po ordinaci a paní doktorka nás poslala ihned do nemocnice do Rakovníka tam jsme strávili noc a druhý den po vyšetření očního pozadí jsme rychlou ihned putovali do Motola zatím nám nikdo neřekl nic. Jen podezření že se něco děje a počítejte že tam něco bude nebyla jsem schopná normálně uvažovat a byla jsem ze všeho v šoku. Terezka měla vyšetření magnetické rezonance a bylo zjištěno, že má nádor na mozku. Pocity nepopsatelné a strach neskutečný co bude dál. Všechno nám pan doktor vysvětlil a vše opravdu bylo tak rychlé, že jsme za to vděčni.

Následovala operace, která proběhla bez komplikaci a Terezka se zotavovala na neurochirurgii. Další rána byla, když nám přišli říct o jaký nádor šlo Terezka měla meduloblastom označení gr IV metastázující a bude následovat kompletní onkologická léčba. Život se nám tak během jediného dne obrátil vzhůru nohama a my se najednou ocitli ze dne na den v nemocnici. Terezka měla tři týdny po operaci recidivu. Nádor se vrátil a spolu dalšími 7 metastázemi, k tomu ložisko na míše, agresivita nádoru byla tak veliká, že lékaři nečekali a ihned zahájili léčbu v Protonovém centru. Tuto léčbu musela malá podstoupit bez anestézie z důvodu vady srdce, které by tolik anestézií nezvládlo. Nyní je Terezka v druhé fázi léčby silné chemoterapie s převodem vlastní kostní dřeně. Léčba neprobíhala dle plánu, Terezce se po chemoterapii hodně zhoršil sluch, tak ji upravili lékaři další léčbu na perorální podávání. Tato léčba bude trvat ještě určitě rok, a všichni se modlíme aby byla účinná.

Nepřestáváme věřit, že si naše princezna svůj život vybojuje a že ji vlásky, na kterých si tolik zakládala zase narostou, že se bude moct vrátit do školy mezi své kamarádky a kamarády.