Mikuláš

 

V prosinci se všichni těšíme na Vánoce, ale začátkem této vánoční atmosféry nás čeká ještě Mikuláš, Čert a Anděl. Hodné i zlobivé děti se těší na večer, kdy díky své básničce, písničce či představení dostanou bohatou nadílku. Možná se v nějakém balíčku dobrot ukáže i brambora či uhlí - čím to asi bude?

 

Mikulášská pro děti (Čertovské dovádění)

Tato akce se koná každoročně ve stochovské sokolovně. Pravidelně se jí účastní cca 70 dětí spolu s rodiči, babičkami... Během tohoto odpoledne si děti mohou nazdobit perníčky, vyrobit krásné ozdoby s vánoční tematikou či přáníčka pro své blízké. Zatancovat a skotačit si spolu s anděli. Během akce se také soutěží a každé dítě vyhraje sladké odměny a pochvaly od čertů a andělů.

 

Akce se většinou účastní přibližně osm dobrovolníků, převážně ze spolku Kamarádi, pomáhají nám však i naši externí spolupracovníci, kteří jsou maximálně zapáleni pro věc. Jim patří velký dík. Dobrovolníci po celou dobu zastávají různé pozice. A to pozici u vstupu, u zdobení perníčků, u vyrábění, další tančí s dětmi, pouští hudbu k tanci a dovádění a konečně je tu Mikuláš, který celou akci moderuje. Dále je k dispozici bar s nealkoholickými nápoji a občerstvením, který nám poskytuje hospoda u Kozy.

 

Mikulášská je pro nás jedním z mnoha příjemně strávených odpolední s dětmi. Radost dětí a poděkování rodičů za příjemný čas, který s námi strávili, nás naplňuje a povzbuzuje do další činnosti.

 

 

------

 

Jak šel čas...

Kamarádi obnovili tuto krásnou akci v roce 2010 a v klubovně se sešlo pár dětí .o)

Další rok jsme se rozhodli a uspořádali dva Mikuláše.

Naše rodičovské centrum Vendelín uspořádalo Mikulášskou besídku v klubovně Kamarádů.

A ve spolupráci s Bambuča kafé jsme na náměstí a v prostorách cukrárny uspořádali druhého Mikuláše. Na děti čekaly hry a Čert, který společně s Andělem a Mikulášem předal balíčky plné dobrůtek.

Jak šel čas tak v roce 2014 proběhl jeden Mikuláš v Sokolovně Stochov s další akcí a to Adventní zdobení perníčků, přidali jsme také vyrábění a v této podobě je to dodnes.

 

Fotogalerie Mikuláš 2011 klikněte zde.